Sildenafilum 3PG – Profile pacjenta

Pacjent #1

Młody mężczyzna wieku 25 lat, cierpi na depresję i stosuje escitalopram (SSRI). Zgłasza problem z zapoczątkowaniem erekcji oraz obniżoną zdolnością do wytrysku.

Sildenafil jest lekiem skutecznym przy problemach z zainicjowaniem erekcji oraz ułatwia osiągnięcie wytrysku, również u osób stosujących inne leki związane z chorobami współistniejącymi, np. depresją. Jednoczesne stosowanie sildenafilu z lekami przeciwdepresyjnymi nie jest związane z wystąpieniem interakcji i jest opisywane jako bezpieczne.

Sprawdź, co zapamiętałaś/eś i zdobywaj PharmaCoiny!

Pacjent #2

Mężczyzna w wieku 40 lat, choruje na cukrzycę i występuje u niego polineuropatia cukrzycowa. Skarży się na problem z osiągnięciem erekcji i brak satysfakcji ze stosunku związany z kłopotami z osiągnięciem wytrysku.

Sildenafil jest lekiem skutecznym w terapii zaburzeń erekcji i problemami z osiągnięciem wytrysku, również u osób z towarzyszącą cukrzycą i rozwiniętą polineuropatią cukrzycową. Jednoczesne przyjmowanie przez pacjenta leków przeciwcukrzycowych nie stanowi przeciwwskazania do stosowania sildenafilu.

Sprawdź, co zapamiętałaś/eś i zdobywaj PharmaCoiny!

Pacjent #3

Mężczyzna w wieku 75 lat, choruje na nadciśnienie tętnicze. Skarży się na brak możliwości utrzymania erekcji. Opisuje, że nie ma problemu ze wzwodem, jednakże nie jest zdolny do dłuższego utrzymania erekcji, co powoduje krótkie i niezadowalające stosunki.

Sildenafil jest lekiem skutecznym w leczeniu zaburzeń erekcji, nie tylko problemów z zapoczątkowaniem erekcji, ale również wydłuża erekcję. Jest skuteczny u mężczyzn, którzy zgłaszają problemy ze zbyt krótkim utrzymaniem erekcji i związanym z tym skróceniem stosunku. Dodatkowo jednoczesne stosowanie leków na nadciśnienie nie jest związane z ryzykiem interakcji i jest bezpieczne. Jedynie jednoczesne stosowanie nitratów stanowi przeciwwskazanie.

Sprawdź, co zapamiętałaś/eś i zdobywaj PharmaCoiny!