Przegląd Lekowy cz. 2 – narzędzia, metodyka i materiały

Podczas kursu omówione zostaną zasady korzystania z pomocy naukowych, formularzy i innych narzędzi usprawniających przeprowadzanie przeglądu lekowego w aptece. Na materiałach video zaprezentowany zostanie przykład uzupełniania formularzy.
Dział naukowy 3PG · 20 grudnia 2018

Największą przeszkodą w podejmowaniu usług opieki farmaceutycznej przez farmaceutę w realiach pracy w polskich aptekach to świadomość, że na wykonanie przeglądu lekowego lub przeglądu domowej apteczki potrzebne są duże nakłady czasu, a z tym oczywiście wiąże się konieczność zatrudnienia dodatkowych osób, które będą się tym zajmować.

Otóż wcale tak nie jest! Prawidłowo przeprowadzony przegląd lekowy, nawet u pacjenta, który zażywa wiele leków i cierpi na wiele różnych chorób, nie powinien zająć więcej niż 15 minut!

Kurs stanowi praktyczny przewodnik, jak krok po kroku przeprowadzić przegląd lekowy oraz na jakich elementach powinieneś się skupić, w oparciu o bardzo przydatną checklistę. W kolejnych lekcjach  i tematach bardzo dokładnie omówione zostały kolejne kroki wykonywania takiego przeglądu i przeprowadzenia konsultacji z pacjentem z uwzględnieniem możliwych problemów i pytań.

Po ukończeniu kursu raz na zawsze uwierzysz, że Przegląd Lekowy wcale nie jest tak trudny, jak myślałeś do tej pory.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs skierowany jest w szczególności do magistrów farmacji, chcących wdrażać usługi opieki farmaceutycznej do swoich aptek oraz nauczyć się jak sprawnie przeprowadzić Przegląd Lekowy, ale stanowi też cenne źródło wiedzy dla przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Korzyści dla uczestnika kursu

Po ukończeniu kursu:

  • wykorzystasz dostępne narzędzia do sprawnego przeprowadzania usługi przeglądu,
  • wykorzystasz Listę kontrolną do sprawnego raportowania usługi,
  • poznasz najistotniejsze interakcje leków,
  • poznasz zasady przeprowadzania przeglądu lekowego w obecnym stanie prawnym.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.

Informacje o kursie

Ścieżka edukacyjna

Opieka farmaceutyczna

Czas trwania

45 min.

Stopień trudności

Średniozaawansowany

Dostępność

Zobacz jak wygląda kurs

Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?

„Kolejny świetny kurs.”

„Zrozumiałe wprowadzenie do tematu.”

„Po ukończeniu kursu faktycznie zdałam sobie sprawę, że wykonanie przeglądu lekowego już teraz jest w zasięgu moich możliwości.”

Zawartość kursu

Rozwiń wszystkie

Kurs od:

+576 uczestników
Nie zapisano

Kurs zawiera

  • 4 lekcje
  • 24 Tematy
  • 4 Testy
  • Kurs Certyfikat