Przegląd Domowej Apteczki

Jak możesz przeprowadzić usługę przeglądu domowej apteczki w swojej aptece? Skorzystaj ze wskazówek zawartych w poniższym kursie.
Dział naukowy 3PG · 6 czerwca 2018

Dobrze wiemy, że utrzymanie porządku z lekami nie jest łatwe, szczególnie jeśli nasi pacjenci, w szczególności osoby starsze zażywają ich wiele, na różne schorzenia i dolegliwości. Przy wielości różnych leków i suplementów diety nietrudno o zdublowanie substancji leczniczej, stosowanie przeterminowanego preparatu lub nieświadomość, na co w zasadzie pacjent stosuje dany lek.

Kurs ma za zadanie nauczyć farmaceutów przeprowadzania usługi przeglądu apteczki pacjenta. Uczy, jak krok po kroku sprawnie i szybko przejrzeć leki pacjenta i na co zwrócić uwagę. Kurs składa się z materiałów video oraz interaktywnych opracowań tabelarycznych na temat prawidłowego przechowywania leków, suplementów i wyrobów medycznych przed i po otwarciu bezpośredniego opakowania.

Ogromną zaletą kursu jest dostęp do interaktywnych tabel, dzięki którym szybko i sprawnie sprawdzisz termin przydatności po otwarciu syropów, pasków do glukometru, preparatów do oczu, maści, kremów na skórę lub kropli doustnych.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs skierowany jest w szczególności do magistrów farmacji i techników farmaceutycznych pracujących na co dzień w aptece, ale stanowi też cenne źródło wiedzy dla przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Korzyści dla uczestnika kursu

Po ukończeniu kursu:

  • sprawnie i szybko przejrzysz apteczkę pacjenta w aptece lub jego domu,
  • będziesz wiedział, co potrzebne jest do przeprowadzenia takiej usługi w Twojej aptece,
  • będziesz miał większą wiedzę na temat prawidłowego przechowywania leków (czas po otwarciu, temperatura),
  • ocenisz termin przydatności leków przyniesionych przez pacjenta, korzystając z interaktywnych tabel zawartych w kursie,
  • raz na zawsze będzie już dla Ciebie jasne, czym różni się Przegląd Domowej Apteczki od usługi Przeglądu Lekowego.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.

Informacje o kursie

Ścieżka edukacyjna

Opieka farmaceutyczna

Czas trwania

30 min.

Stopień trudności

Podstawowy

Dostępność

Zobacz jak wygląda kurs

Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?

„Bardzo dobry kurs. Świetny pomysł z tymi tablicami terminów ważności po otwarciu.”

„Kurs bardzo praktyczny. Inspiruje i motywuje! Dobrze przygotowuje do świadczenia usługi. Zawiera dobre uwagi, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo farmaceuty.”

„Jasne przedstawienie tematu. Filmiki są niewątpliwie najlepszym sposobem przekazania, jak taka usługa powinna wyglądać w praktyce.”

Kurs od:

+640 uczestników
Nie zapisano

Kurs zawiera

  • 5 lekcje
  • 19 Tematy
  • 4 Testy
  • Kurs Certyfikat