Pomiar glikemii w aptece

Jak wygląda prawidłowy i zgodny z prawem pomiar glikemii wykonywany przez pacjenta w asyście farmaceuty? W kursie omówiono normy glikemii, źródła wiedzy na temat cukrzycy oraz możliwości interpretacji w warunkach aptecznych.
Dział naukowy 3PG · 4 czerwca 2018

Jak prawidłowo wykonać badanie poziomu cukru we krwi? Pacjenci z cukrzycą, jeśli pomiary wykonują przez wiele lat kilka razy dziennie, są często specjalistami w tej dziedzinie. Co jednak z tymi pacjentami, którzy nie leczą się na cukrzycę, ale chcą skontrolować poziom glikemii lub dopiero uczą się, jak samodzielnie mogą ten poziom kontrolować? Apteka to świetne miejsce, aby pacjent otrzymał nie tylko glukometr, ale także niezbędne instrukcje, jak taki pomiar przeprowadzić.

Kurs ma na celu naukę prawidłowego i zgodnego z prawem pomiaru glikemii wykonywanego przez pacjenta w asyście farmaceuty. Omówiono także normy glikemii na czczo i glikemii poposiłkowej, źródła wiedzy na temat cukrzycy oraz możliwości interpretacji w warunkach aptecznych. Z kursu dowiesz się również, jaka jest różnica pomiędzy hipoglikemią u cukrzyka i osoby zdrowej oraz jakie objawy mogą na nią wskazywać.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs skierowany jest w szczególności do magistrów farmacji i techników farmaceutycznych pracujących na co dzień w aptece, chcących nauczyć się, jak pomóc pacjentowi wykonać pomiar glikemii i jakie cenne wskazówki mu przekazać. Kurs stanowi też cenne źródło wiedzy dla przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Korzyści dla uczestnika kursu

Po ukończeniu kursu:

  • przeprowadzisz pomiar glikemii w sposób pewny i profesjonalny,
  • zinterpretujesz wynik badania nie przekraczając swoich kompetencji i uprawnień,
  • omówisz normy dla prawidłowych wartości dowiesz się, na co może wskazywać wynik pomiaru

Certyfikat

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.

Informacje o kursie

Ścieżka edukacyjna

Opieka farmaceutyczna

Czas trwania

25 min.

Stopień trudności

Średniozaawansowany

Dostępność

Zobacz jak wygląda kurs

Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?

„Jeszcze nigdy nikt mi tego tak prosto nie wytłumaczył. Dzięki!”

„Kurs zawiera wiele ważnych, dobrze uporządkowanych informacji.”

„Bardzo przystępna forma przyswajania wiedzy. Zdecydowanie polecam!”

Kurs od:

+644 uczestników
Nie zapisano

Kurs zawiera

  • 3 lekcje
  • 11 Tematy
  • 2 Testy
  • Kurs Certyfikat