Pomiar ciśnienia w aptece

Jak zmierzyć pacjentowi ciśnienie, aby pomiar był pełną usługą, jaką świadczy farmaceuta w aptece w ramach opieki farmaceutycznej? Jak interpretować wynik badania u konkretnego pacjenta? Dołącz do kursu!
Dział naukowy 3PG · 2 czerwca 2018

Choć pomiar ciśnienia krwi pacjent jest w stanie wykonać samodzielnie, zmierzenie go wspólnie z farmaceutą w aptece znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów zarówno na etapie wykonywania pomiaru, jak i interpretacji wyniku.

Kurs zawiera praktycznie zebrane informacje na temat prawidłowych metod pomiaru ciśnienia krwi. Jak zmierzyć pacjentowi ciśnienie, aby pomiar był pełną usługą, jaką świadczy farmaceuta w aptece w ramach opieki farmaceutycznej? Jak interpretować wynik badania u konkretnego pacjenta? Normy ciśnienia skurczowego i rozkurczowego uwzględniane w aktualnych wytycznych zestawione zostały w praktycznej tabeli.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs skierowany jest w szczególności do farmaceutów i techników farmaceutycznych chcących już teraz wdrażać opiekę farmaceutyczną w swoich aptekach, wdrażając podstawowe usługi, jaką jest np. pomiar ciśnienia z pacjentem. Praktyczny aspekt kursu gwarantuje jednak jego przydatność także  w pracy wykonywanej przez przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Korzyści dla uczestnika kursu

Po ukończeniu kursu:

  • przeprowadzisz pomiar ciśnienia w sposób pewny i profesjonalny,
  • zinterpretujesz wynik badania nie przekraczając swoich kompetencji,
  • wymienisz prawidłowe wartości pomiaru oraz czynniki ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.

Informacje o kursie

Ścieżka edukacyjna

Opieka farmaceutyczna

Czas trwania

15 min.

Stopień trudności

Podstawowy

Dostępność

Zobacz jak wygląda kurs

Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?

 „Kurs jest bardzo zrozumiały, bez zbędnych informacji, same przydatne i konkretne treści.”

„Kurs poszerzył moją wiedzę o rzeczy, których nie znajdę w podręcznikach studenckich oraz w ciekawy i interesujący sposób pokazał jak przeprowadzić rozmowę z pacjentem podczas pomiaru ciśnienia w aptece.”

„Praktyka, praktyka, jeszcze raz praktyka. Brawo!”

Kurs od:

+917 uczestników
Nie zapisano

Kurs zawiera

  • 3 lekcje
  • 11 Tematy
  • 2 Testy
  • Kurs Certyfikat