Choć pomiar ciśnienia krwi pacjent jest w stanie wykonać samodzielnie, zmierzenie go wspólnie z farmaceutą w aptece znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów zarówno na etapie wykonywania pomiaru, jak i interpretacji wyniku.
Kurs zawiera praktycznie zebrane informacje na temat prawidłowych metod pomiaru ciśnienia krwi. Jak zmierzyć pacjentowi ciśnienie, aby pomiar był pełną usługą, jaką świadczy farmaceuta w aptece w ramach opieki farmaceutycznej? Jak interpretować wynik badania u konkretnego pacjenta? Normy ciśnienia skurczowego i rozkurczowego uwzględniane w aktualnych wytycznych zestawione zostały w praktycznej tabeli.
Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Kurs skierowany jest w szczególności do farmaceutów i techników farmaceutycznych chcących już teraz wdrażać opiekę farmaceutyczną w swoich aptekach, wdrażając podstawowe usługi, jaką jest np. pomiar ciśnienia z pacjentem. Praktyczny aspekt kursu gwarantuje jednak jego przydatność także w pracy wykonywanej przez przedstawicieli innych zawodów medycznych.
Korzyści dla uczestnika kursu
Po ukończeniu kursu:
- przeprowadzisz pomiar ciśnienia w sposób pewny i profesjonalny,
- zinterpretujesz wynik badania nie przekraczając swoich kompetencji,
- wymienisz prawidłowe wartości pomiaru oraz czynniki ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych.
Certyfikat
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.
Informacje o kursie
Ścieżka edukacyjna
Opieka farmaceutyczna
Czas trwania
15 min.
Stopień trudności
Podstawowy
Zobacz jak wygląda kurs
Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?
„Kurs jest bardzo zrozumiały, bez zbędnych informacji, same przydatne i konkretne treści.”
„Kurs poszerzył moją wiedzę o rzeczy, których nie znajdę w podręcznikach studenckich oraz w ciekawy i interesujący sposób pokazał jak przeprowadzić rozmowę z pacjentem podczas pomiaru ciśnienia w aptece.”
„Praktyka, praktyka, jeszcze raz praktyka. Brawo!”