Kurs

Interakcje leków w teorii i praktyce: Od czego zacząć?

Pierwszy w Polsce praktyczny kurs na temat wykrywania interakcji lekowych w aptece otwartej. Poznaj sprawdzone źródła wiedzy, zrozum jak działają analizatory interakcji i jak z nich korzystać, dowiedz się jak ocenić czy interakcja ma znaczenie kliniczne.

5 Lekcje

Opis kursu: Pierwszy w Polsce praktyczny kurs na temat wykrywania interakcji lekowych w aptece otwartej. Poznaj sprawdzone źródła wiedzy, zrozum jak działają analizatory interakcji i jak z nich korzystać, dowiedz się jak ocenić czy interakcja ma znaczenie kliniczne i naucz się najgroźniejszych interakcji.
Kursy o interakcjach nie mają charakteru akademickiego wykładu, lecz są jasnym zbiorem wskazówek dla farmaceutów i techników w zakresie właściwego postępowania w warunkach polskiej apteki otwartej. Powstały na bazie publikacji naukowych, a interakcje weryfikowano z użyciem najnowszej 11. edycji Stockleys Drug Interactions, bazy Micromedex Solutions, podręcznika Top 100 Drugs Interactions 2018 oraz ChPL-i i obejmują tylko leki dostępne w Polsce. Biorąc pod uwagę praktyczny charakter i aktualność danych, kursy są pierwszymi tego typu w kraju.
Po ukończeniu kursu:
  • Zidentyfikujesz najbardziej istotne interakcje u swojego pacjenta,
  • Zaczniesz podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje co do dalszego postępowania w przypadku wykrycia problemu lekowego,
  • Poinformujesz w sposób kompetentny pacjenta i lekarza o ryzyku interakcji podając przekonujące argumenty.

Zaliczenie kursu jest wymagane, aby przejść do kolejnych modułów dot. Przeglądu Lekowego.

Czas trwania kursu: 120 minut

Kursy są stale doskonalone i aktualizowane o nowe doniesienia. Data ostatniej aktualizacji tej podstrony:

Rozpocznij kurs