Podręczniki farmakologii informują o możliwości zajścia interakcji pomiędzy lekami oraz leków z żywnością lub alkoholem. Szczegółowo wyjaśniają również mechanizmy w wyniku których do nich dochodzi. Trudno jednak doszukać się w nich wiedzy, która mogłaby pomóc odpowiedzieć na pytanie, co zrobić w tym w praktyce? Skąd wiedzieć czy interakcja w konkretnym przypadku i u konkretnego pacjenta jest faktycznie niebezpieczna?
Kurs „Interakcje leków w teorii i praktyce: Od czego zacząć?” to pierwszy w Polsce praktyczny kurs na temat wykrywania interakcji lekowych w aptece otwartej. Przystępując do kursu, poznasz sprawdzone źródła wiedzy, zrozumiesz jak działają analizatory interakcji i jak z nich korzystać, analizując konkretne przykłady oraz dowiesz się jak ocenić, czy interakcja ma znaczenie w praktyce klinicznej.
Kurs nie ma charakteru akademickiego wykładu, ale jest jasnym zbiorem wskazówek dla farmaceutów i techników w zakresie właściwego postępowania w warunkach polskiej apteki otwartej. To praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka – wiedzę zdobytą w kursie wykorzystasz już następnego dnia w pracy w aptece.
Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Kurs skierowany jest w szczególności do farmaceutów i techników farmaceutycznych chcących bardziej świadomie pracować z pacjentem przy pierwszym stole, biorąc pod uwagę możliwe interakcje wydawanych przez nich leków. Praktyczny aspekt kursu gwarantuje jednak jego przydatność także w pracy wykonywanej przez przedstawicieli innych zawodów medycznych.
Korzyści dla uczestnika kursu
Po ukończeniu kursu:
- zidentyfikujesz najbardziej istotne interakcje u swojego pacjenta,
- rozróżnisz wiarygodne źródła wiedzy na temat interakcji od tych, którym nie warto ufać,
- skorzystasz z dostępnych analizatorów interakcji rozumiejąc różnice pomiędzy nimi i możliwe ograniczenia,
- zaczniesz podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje, co do dalszego postępowania w przypadku wykrycia problemu lekowego,
- poinformujesz w sposób kompetentny pacjenta i lekarza o ryzyku interakcji, podając przekonujące argumenty.
Certyfikat
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.
Informacje o kursie
Ścieżka edukacyjna
Opieka farmaceutyczna
Czas trwania
120 min.
Stopień trudności
Zaawansowany
Zobacz jak wygląda kurs
Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?
„Niewątpliwe kurs motywuje 🙂 Potrzebna jest wiedza przekazywana właśnie w takiej formie, podana w ten sposób nie jest przytłaczająca!”
„Kurs bardzo przydatny. Otwiera oczy na pewne ważne zagadnienia, informuje, jak należy postępować i doradza, jak w przyszłości poszerzyć swoją wiedzę.”
„Kurs jest ciekawy, trudny, potrzebny i jeszcze raz potrzebny.”