Iberogast – wyciąg STW-5 jako naturalny lek o potwierdzonej skuteczności

Prezentacja produktu Iberogast zawierającego wyciąg STW-5. Kurs stanowi skrócone kompendium wiedzy na temat produktu, jego stosowania i skuteczności.
Bayer · 11 maja 2019

Prezentacja produktu Iberogast zawierającego wyciąg STW-5. Kurs stanowi skrócone kompendium wiedzy na temat produktu, jego stosowania i skuteczności.

Sponsorem kursu jest firma Bayer.

L.PL.MKT.03.2019.7173

Skrócona informacja o produkcie leczniczym:

Iberogast®, płyn doustny, produkt złożony, produkt ziołowy

100 ml płynu zawiera:

Iberis amara herbae extractum (1: 1,5-2,5) 15,0 ml

ekstrahent – etanol 50% (v/v)

oraz:

Angelicae radicis extractum (1: 2.5 – 3,5) 10,0 ml

Matricariae flos extractum (1: 2 – 4) 20,0 ml

Carvi fructus extractum (1: 2,5 – 3,5) 10,0 ml

Silybi mariani fructus extractum (1: 2,5 – 3,5) 10,0 ml

Melissae folii extractum (1 :2,5 – 3,5) 10,0 ml

Menthae piperitae folii extractum (1: 2,5 – 3,5) 5,0 ml

Chelidonii herbae extractum (1 :2,5 – 3,5) 10,0 ml

Liquiritiae radicis extractum (1 :2,5 – 3,5) 10,0 ml

Ekstrahentem stosowanym do otrzymania pozostałych wyciągów jest etanol 30% (v/v).

Iberogast zawiera 29,5-32,6 % (v/v) etanolu.

Wskazania: Leczenie zaburzeń czynnościowych związanych z motoryką przewodu pokarmowego, takich jak dyspepsja czynnościowa czy zespół jelita nadwrażliwego. Zaburzenia te objawiają się głównie dolegliwościami skurczowymi jamy brzusznej i jelit, bólem brzucha, uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami i zgagą. Dawkowanie i sposób podawania: Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, 3 razy dziennie w małej ilości płynu przed lub w czasie posiłków. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 20 kropli, dzieci od 6 do 12 lat: 15 kropli. Nie ma ograniczenia czasu stosowania. W przypadku nie ustępowania dolegliwości po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. Wstrząsnąć przed użyciem. Obecność osadu czy zmętnienia nie wpływa na skuteczność. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 6 lat. U dzieci poniżej 6 lat każdy ból brzucha powinien być konsultowany z lekarzem. Iberogast zawiera etanol w stężeniu objętościowym wynoszącym ok. 31%. Dawka jednorazowa dla dorosłych (20 kropli) zawiera do 240 mg etanolu, co odpowiada 6,2 ml piwa lub 2,6 ml wina na dawkę. Produkt nie jest przeznaczony i nie powinien być stosowany przez pacjentów z chorobą alkoholową. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, dzieci oraz osoby z grup wysokiego ryzyka, do których zalicza się np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku Iberogast. W przypadku nie ustępowania dolegliwości po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. Dostępne badania nie wskazują by niniejszy produkt wykazywał wpływ na reprodukcję (embriotoksyczność, teratogenność, toksyczność okołoporodowa i pourodzeniowa) lub powodował konieczność ograniczenia stosowania w okresie karmienia piersią. Badania systematyczne produktu Iberogast® nie były prowadzone. Działania niepożądane: W bardzo rzadkich przypadkach (rzadziej niż 1 na 10 000) reakcje nadwrażliwości takie jak np. wysypka, świąd, duszność. W sytuacji wystąpienia tych działań niepożądanych należy przerwać leczenie produktem Iberogast. W przypadku preparatów jednoskładnikowych zawierających ziele glistnika (Chelidonium majus) występowały bardzo rzadkie przypadki odwracalnego uszkodzenia wątroby. Takich niepożądanych reakcji na lek nie zaobserwowano w przypadku produktu Iberogast. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa. Pozwolenie nr 10487 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC. Pełna informacja o produkcie leczniczym dostępna na życzenie w firmie: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel.: +48 22 572 38 33, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl v6/07.2018/KH

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs skierowany jest w szczególności do magistrów farmacji i techników farmaceutycznych pracujących na co dzień w aptece, ale stanowi też cenne źródło wiedzy dla przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Korzyści dla uczestnika kursu

Po ukończeniu kursy:

  • rozpoznasz najważniejsze objawy zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego,
  • wymienisz objawy alarmowe, na które powinieneś zwrócić uwagę,
  • wytłumaczysz pacjentowi, jak działa preparat z wyciągiem STW-5 i jak powinien go stosować,
  • wyjaśnisz, czym pacjent powinien się kierować przy wyborze leku na czynnościowe zaburzenia przewodu pokarmowego.

Certyfikat

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający odbycie kursu z uwzględnieniem uzyskanego wyniku.

Informacje o kursie

Ścieżka edukacyjna

Wiedza produktowa

Czas trwania

20 min.

Stopień trudności

Podstawowy

Dostępność

Bezpłatny

Zobacz jak wygląda kurs

Jak szkolenie ocenili nasi kursanci?

“Dużo ciekawych informacji dzięki którym można przybliżyć działanie preparatu pacjentowi.”

“Przydatny kurs wyczerpująco opisujący preparat Iberogast!”

“Kurs, jak zawsze, profesjonalnie przygotowany. Spełnił wszystkie moje oczekiwania”

Kurs od:

Bayer

2 Kursy

+222 uczestników
Nie zapisano

Kurs zawiera

  • 19 lekcje
  • 1 Test
  • Kurs Certyfikat